Brightstone

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w kamieniu

Kamień naturalny to świetny materiał konstrukcyjny i wykończeniowy, często stosowany w aranżacji budynków i wnętrz mieszkalnych. Jest atrakcyjny wizualnie, elegancki oraz wytrzymały – może być z powodzeniem wykorzystywany przez wiele lat w formie blatu, posadzki, umywalki, płytek ściennych. Mimo to jest podatny na rozmaite uszkodzenia i czynniki szkodliwe – w tym przede wszystkim oddziaływanie wilgoci, chemikaliów oraz draśnięcia. Na powierzchni kamienia mogą powstawać nieestetyczne ubytki i zarysowania. Z czasem kamień może też utracić wyjściowy blask, a jego powierzchnia ulec zmatowieniu.

Uzupełnianie ubytków w kamieniu polega na ich dokładnym wypełnieniu. W tym celu stosuje się pasty, szpachle i zaprawy dopasowane do konkretnego kruszywa, jego struktury i koloru. Po wypełnieniu wszystkich ubytków i zaschnięciu pasty należy oszlifować powierzchnię kamienia. Nasza firma wykorzystujemy w tym celu profesjonalne szlifierki i tarcze diamentowe, co pozwala nam uzyskać efekt powierzchni gładkiej niczym tafla lustra. Po zakończeniu renowacji, powierzchnia kamienia jest jednorodna i pozbawiona jakichkolwiek widocznych ubytków.

Od wielu lat zajmujemy się uzupełnianiem ubytków w kamieniu. Specjalizujemy się w ukruszeniach, zarysowaniach, rowkach i pęknięciach. Jesteśmy w stanie uzupełnić ubytki nawet w przypadku tak wymagających konstrukcji jak schody, posadzki i elewacje. Po zakończonej renowacji przeprowadzamy impregnowanie, zabezpieczające kamień przed zarysowaniami w przyszłości.

Uzupełnianie ubytków w kamieniu - Warszawa

Zachowanie kamienia w dobrym stanie jest możliwe, a najlepszym tego przykładem są dotychczasowe realizacji naszej firmy. Klienci korzystający z naszych usług mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz profesjonalną pomoc. Jesteśmy otwarci na Klientów z Warszawy i okolic, a także innych regionów naszego kraju. Chętnie dojedziemy do Państwa lokalizacji, by ocenić stan kamienia oraz przeprowadzić jego renowację. Jesteśmy otwarci na uzupełnianie ubytków w powierzchniach trudno dostępnych i skomplikowanych – elewacjach, pomnikach, kolumnach. Chętnie podejmiemy się rekonstrukcji marmuru, granitu, piaskowca, a także betonu.

Klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do nawiązania kontaktu oraz składania zamówień. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat stosowanych rozwiązań oraz sposobów uzupełniania ubytków. Decydując się na naszą pomoc otrzymają Państwo najlepsze stawki i przejrzyste zasady współpracy.