Brightstone

W ostatnich tygodniach nasza firma wykonywała niezwykle wymagające zlecenie w Kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap prac obejmował odrestaurowanie marmurowej posadzki, która lata świetności miała już dawno za sobą.

Mając na uwadze stopień zużycia powierzchni i powagę miejsca, rzuciliśmy na szalę całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby zlikwidować wszystkie ubytki i pęknięcia, a następnie w procesie szlifowania pozbyć się wszelkich rys i nierówności, aby wydobyć naturalny kolor, blask i wspaniały wygląd kamienia.

Jako zwieńczenie prac, nałożony został preparat do impregnacji, który ogranicza chłonność powierzchni i tworzy specjalną, zabezpieczającą powłokę, przeciwdziałająca wnikaniu cząsteczek brudu, pyłków i kurzu.

Istotnym było zapewnienie elastyczności i dopasowanie terminarza prace tak, aby nie zakłócać porządku mszy świętych i nabożeństw.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, fachowości, kompetencji efekt końcowy jest oszałamiający. I to nie tylko w naszej opinii, ale również sprawujących tam posługę kapłanów i parafian, którzy przekazywali nam swoje wyrazy uznania, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Dowodem na to jest również fakt, że na sierpień zaplanowane są dalsze prace renowacyjne pozostałych części Kościoła.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz wkład przyczynił do przywrócenia majestatu temu świętemu miejscu i będzie cieszył oko wspólnoty wiernych przez kolejne lata.