Brightstone

Z radością chcielibyśmy podzielić się z Państwem efektami naszej realizacji renowacji posadzki wykonanej z terazzo w jednej z wilii na warszawskim Tarchominie.

Bardzo ważnym krokiem podczas prac było oczyszczenie powierzchni, której celem było usunięcie zarówno zanieczyszczeń powierzchniowych, jak i tych głębszych, które wniknęły w pory materiału. Podczas czyszczenia pozbyliśmy się również resztek zastosowanych wcześniej preparatów ochronnych i impregnatów. 

Kolejnym etapem było polerowanie i usunięcie rys i zmatowień powstałych w wyniku codziennej eksploatacji. Proces ten nie tylko poprawia estetykę powierzchni, ale przede wszystkim zabezpiecza ją przed przedwczesnym zużyciem. 

Ukoronowaniem prac było zaimpregnowanie kamienia. Powoduje to ochronę przed zabrudzeniami i sprawia, że ich ewentualne usuwanie w przyszłości będzie dużo łatwiejsze. Ponadto proces ten wydłuża trwałość powierzchni kamiennych, nie naruszając przy tym właściwości i struktury materiału, co korzystnie wpływa na komfort codziennego użytkowania i pozwala cieszyć się efektami naszej pracy przez długi okres czasu.