Brightstone

W ostatnich tygodniach mieliśmy przyjemność (tak, praca z tak pięknym kamieniem to jest przyjemność) wykonać renowację posadzek i schodów wykonanych z niezwykle urokliwego marmuru Calacatta. Jest to kamień bardzo wymagający, dlatego też wymaga odpowiednich narzędzi, właściwego podejścia i doświadczenia, jakim dysponuje nasza firma. 

Renowacja posadzek i schodów

Pierwszy zakres prac polegał na polerowaniu powierzchni, aby usunąć wszystkie nierówności i zabrudzenia. Dzięki naszej pracy możliwe było wydobycie połysku i piękna ukrytego w strukturze kamienia, czego efekty są widoczne na poniższych zdjęciach. 

Czyszczenie i impregnacja ściany z kwarcytu Patagonia

W kolejnym etapie, nasz zespół z ogromnym zaangażowaniem skupił się na przywróceniu blasku ścianie wykonanej z brazylijskiego kwarcytu Patagonia. Posiadając liczne prześwity i różnorodne odcienie, ma wyjątkowe walory dekoracyjne. 

U naszego klienta piękne prezentuje się na ścianie, jednak po wykonywanych pracach budowlanych we wnętrzu willi, konieczne było jego odświeżenie. Przy zastosowaniu odpowiednich środków myjących i konserwujących pozbyliśmy się zanieczyszczeń, wydobywając na jego naturalny połysk i blask.