Brightstone

Kamień naturalny jest uważany za jeden z najtrwalszych i najpiękniejszych materiałów do aranżacji i wykończenia wnętrz. I tak jest w rzeczywistości, choć w przypadku ciemnego marmuru, jaki został wykorzystany w tym projekcie, wymaga on szczególnej pielęgnacji. 

Po starannym zabezpieczeniu pomieszczenia, całą swoją uwagę skupiliśmy na dokładnym oczyszczeniu powierzchni i usunięciu osadu, powstałego wskutek częstego kontaktu z wodą i detergentami.

Etapem zwieńczającym nasz wysiłek było nałożenie preparatu do impregnacji. Tworzy barierę ochronną oraz zapobiega wnikaniu substancji zanieczyszczających w powierzchnię marmuru. Zabezpieczony w ten sposób marmur jest bardziej odporny na uszkodzenia i zachowuje swój blask na dłużej. Dodatkowa warstwa zabezpieczająca sprawia także, że różnego rodzaju plamy czy zabrudzenia nie wnikają w jego strukturę i zdecydowanie łatwiej jest je usunąć. 

Na zakończenie przeprowadzamy zawsze krótki instruktaż z zakresu pielęgnacji kamienia, aby maksymalnie wydłużyć okres utrzymania powierzchni w jak najlepszym stanie.